Český fousek a Německý ohař drátosrstý - chov, výcvik, zkoušky, výstavy, lov

Jarní svod loveckých psů OMS Blansko

Publikováno v Aktuality

28.4.2018

Byli jsme na svodu s naší novou posilou smečky německýcm křepelákem Ralphem Any-bon. Svod byl netradičně v odpoledních hodinách na myslivecké chatě u Černé Hory, jelikož posuzovatel dopoledne prohlížel psy na Bruntálsku a teď ho čekala další várka. Čekalo ho asi  okolo 36ti psů a fen převážně malých plemen, jezevčíci, teriéři, čtyři slídiči a pět ohařů.

Malá plemena měla potom možnost prvního předvýcviku na umělé noře.

Ralph má vše dle standartu,  teď bude pokračovat ve výcviku a přípravě na zkoušky.

Pár fotek je ve fotogalerii :: jarní svod::

img00016img00009

Štěňata opustila rodnou boudu

Publikováno v Aktuality

1.4.2018

O velikonocích opustili všichni pejsci svou rodnou boudu a mámu. Postupně si pro ně přijížděli majitelé z různých vzdáleností naší republiky a odváželi si je do nových domovů. Přeji  malým fousáčům hodně zdaru v nových domovech. A jejich majitelům hodně krásných společných chvil.

stena odchod DSC 8478

Také byla konečně chvíle a je doplněna :: fotogalerie vrhu "C" ::

Vrh "C" 4 týdny

Publikováno v Aktuality

5.3.2018

Štěnda zase o kousek povyrostla a zvětšují rádius svého zkoumání. Netrpělivě čekáme, až se počasí umoudří (u nás stále sníh, mráz) a štěňata se přestěhují ven do kotce s výběhem, kde jim bude mnohem lépe na čerstvém vzduchu a hlavně budou mít více prostoru pro své řádění. Vyfotit je byl tentokrát oříšek, nechtěli postát. Stále by něco zkoumaly.

Fotky opět ve ::fotogalerii vrhu C::    img00023img00022

Štěnata - 3 týdny

Publikováno v Aktuality

25.2.2018

Štěňata mají 3 týdny a kousek. Začínáme s příkrmem. Mají stále větší zájem o své okolí, v bedně už pdobíhají img00014malé zápasy, plno štěkání, vrčení a nebo naprosté ticho a spokojené oddechování. Už jsme museli zvýšit hranu bedny, vypadalo to, že už se z některých stanou malí útěkáři. Štěnda samozřejmě pozávají i život mimo bednu a prozkoumávají okolí za dohledu Rouse.

Fotky jsou opět ve :fotogalerii:

img00021

A také krátké video ze života v bedně

V bedně je veselo

Publikováno v Aktuality

19.2.2018

Máme jména pro štěnda a vrátili se nám z plemnné knihy tetovací čísla. Takže už jenom zbývá aby si zájemci vybrali toho svého fousáče. Fenku pojmenovala dcera dle svého oblíbeného koření Curry, asi ji budu muset obarvit. Pejsci se budou jmenovat Carlos, Cent, Cir, Crack a Crusoe.